Všechny objednávky budou odeslány 24.ČERVENCE. Děkujeme za pochopení - FightStuff

Jak správně vybrat vybavení

 Níže se Vám pokusíme popsat problematiku s vybavením a poradit Vám s výběrem.
Ale v případě jakýchkoliv dotazů, jsme Vám k dispozici. 

 

 

BOXERSKÉ RUKAVICE
V dnešní době se boxerské rukavice liší hlavně designem. Jinak kontsrukce, je již desítek let stejná. A ani není možné již vymyslet něco nového a převratného. Hlavní rozdíl je v použitém materiálu a účelu použití.
Zatím nebyl vytvořen lepší a odolnější materiál než je kůže. Takže pokud chete kvalitní boxerské rukavice, tak doporučujeme vždy volit kožené rukavice!
V případě, že se věnujete bojovému sportu jen jako hobby a nechcete moc utrácet, pak jsou tu pro Vás boxerské rukavice, vyrobené z kvalitního PU materiálu (také skintex, PU, umělá kůže apod.) Dalším důležitým bodem je, aby boxerské rukavice měly pevně fixované zápěstí ( né u všech rukavic se to standard).
Pak lišíme:
1.) Dětské boxerské rukavice: nabídka pro děti je ZDE
pro nejmenší bojovníky a bojovnice 4oz
pro děti od 5 - 8 let doporučujeme 6oz
pro děti od 9 - 13 let jsou určeny juniorské 8oz rukavice
2.) Dospělé a od 15-ti let doporučujeme 10oz rukavice
Starší 15-ti let už používají na trénink rukavice větší, ketré se odvíjí dle váhy zápasníka ( 12,14,16 ...oz)
Kompletní nabídka zde : Boxerské rukavice

CHRÁNIČE HOLENÍ
Hlavní rozdělení, je na jaké bojové umění, nebo bojový sport je budeme používat. Sice chrániče holení jsou velice podobné, ale i tak se liší např. na kickbox, na muay thai atd. Další rozdělení je opět dle materiálu ( a tedy i podle finančního rozsahu). Platí zde opět pravidlo, že kožené chrániče jsou nejlepší a nejdéle vydrží.U některých chráničů se také liší systém zapínání. Tak vyberete to, co Vám bude nejlépe vyhovovat. Popř. nám napište a pokusíme se Vám poradit s výběrem. 

  

SUSPENZORY
Jeden z nejdůležitějších chráničů, nejen pro bojové sporty a bojová umění. Suspenzor chrání genitálie, proto by neměl být nepříjemný a pevně držet na svém místě. Při koupi suspenzoru se vždy ujistěte, že je suspenzor testovaný (jde přeci o Vaše zdraví). Dle směrnice EU musejí být všechny tyto chrániče testovány a splňovat vysoké nároky na ochranu ( chránič musí být označen symbolem CE ) . Bohužel né všechny firmy, toto ctí, a prodávají necertifikované výrobky. V případě nefunkčního suspenzoru, Vám hrozí nákladná operace, a to přeci nechcete :) Proto uvádíme na trh jen testované chrániče.
Velikost suspenzoru a jeho volba: většina vyráběných suspenzorů se liší hlavně v obvodu pasu ( proto velikosti M,L,XL) ochrnná část - plastová nebo kovová část je téměř stejná (jen u malých velikostí jsou použity menší "vnitřky") . Pak se liší také dle použití (dle bojového sportu).
např. suspenzory na MMA, muay thai , krav maga a sebeobranné systémy. Vše najdete ZDE

HELMY HLAVY
Další důležitou ochrannou pomůckou je přilba. Tu by měl mít ve výbavě každý kdo se věnuje bojovým sportům. 
Při koupi helmy, v případě, že se budete věnovat sparingu, tak  doporučujeme vybral helmu s lícnicemi. Pro trénink např. sebeobrany , nebo boje s nožem, máme v nabídce i helmy s plaxi nebo ochrannou mříží. 
Opět, si vždy ověřte, že je helma testována ! Následky pak asi znáte.
Helmy můžete vybírat ZDE